Aktywna turystyka: rowerem w Świętokrzyskim

Turystyka rowerowa to nic innego jak jazda dla czystej przyjemności. Sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, bez presji osiągania wyników charakterystycznej dla jazdy wyczynowej. Jedną z licznych zalet jej uprawiania jest także brak ograniczeń wiekowych oraz kondycyjnych – na wyprawę rowerową wybrać można się w każdym wieku. Turystyka rowerowa może obejmować zarówno krótkie kilkukilometrowe trasy po okolicach, jak i też dłuższe, kilkudniowe eskapady. Turystykę rowerową uprawiać można indywidualnie, grupowo lub w zorganizowanych klubach turystyki rowerowej.

Green Velo – Wschodni Szlak Rowerowy.  To najdłuższa i jedyna w Polsce trasa rowerowa, która liczy ponad 2000 kilometrów. Prowadzi przez tereny pięciu województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.  Ponad pięćset obiektów ( cały czas przybywają następne) w ramach projektu uzyskało rekomendację  - Miejsca przyjaznego Rowerzystom i zostały zweryfikowane pod kontem spełniania standardów  miłośników „ dwóch kołek” .W skład nich wchodzą obiekty noclegowe, gastronomiczne, informacji turystycznej i punkty usługowe.

Green Velo w Świętokrzyskim

Na terenach  województwa świętokrzyskiego przygotowano trasę o długości ponad 200 km.

Od Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, przez Góry Świętokrzyskie do Kielc – stolicy województwa świętokrzyskiego. W końcowym etapie szlak mija m.in. Oblęgorek i dociera do Gatnik koło Sielpi Wielkiej, a następnie do Końskich.

TOP
ZAMÓW WYCIECZKĘ / PRZEWODNIKA
close slider

    Termin przyjazdu:

    Termin wyjazdu:

    Zakres usług: