Aktywna turystyka: konno w teren

Województwo świętokrzyskie oferuje znakomite warunki do uprawiania jazdy konnej .

W ponad trzydziestu ośrodkach jeździeckich miłośnicy konnych przejażdżek skorzystać mogą z jazdy terenowej,  obozów szkoleniowych, zielonych szkół, jazdy bryczką a zimą z kuligów. Świat widziany z siodła wygląda zupełnie inaczej. Można się o tym przekonać w naszym regionie, który zaprasza na krótkie przejażdżki jak i kilkudniowe rajdy.

Teren sprzyja rozwijającej sie  turystyce konnej – niewysokie góry, tereny leśne i ogromne przestrzestrzenie otwarte dostępne są w pobliżu ośrodków jeździeckich oraz  licznych gospodarstw agroturystycznych. Niektóre z ośrodków prowadzą również hipoterapię. Amatorzy sportowej rywalizacji mogą wziąć udział w zawodach jeździeckich, a żądni wrażeń w szkoleniach z zakresu skoków przez przeszkody.

Zalety jazdy konnej

Jazda konna to jeden z nielicznych sportów w którym liczy się współpraca partnerska koń – jeździec. Dzięki temu uczymy się cierpliwości, pokory i odpowiedzialności. Jeździectwo  daje nam bardzo bliski kontakt z przyrodą , podczas długich wędrówek w terenie można wielokrotnie spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Ogromną zaletą jest fakt iż koniem można podejść dużo bliżej do zaciekawionych  zwierząt leśnych.

Jazda konna wpływa pozytywnie na naszą sylwetkę. Podczas jazdy pracują mięśnie ud, łydek oraz górne partie mięśni. Ponadto poprawia wydolność serca i ogólną kondycję, obniża napięcie związane ze stresem.

Niezbędnik jeździecki:

Co warto zabrać ze sobą podczas przejażdżek konnych? Oczywiście przede wszystkim dobry humor :) obowiązkowo kask/toczek . Niezbędne jest także odpowiednie obuwie – buty muszą być wysokie aby zapobiegać obtarciom. Spodnie jeździeckie czyli bryczesy pozbawione są szwów po wewnętrznych stronach nogawek, mają wzmocnienie na wysokości kolan. Ważnym elementem są także rękawiczki które zapobiegną ewentualnym obtarciom.  Zaczynając naszą przygodę jeździecką nie musimy od razu kupować profesjonalnego sprzętu jeździeckiego ważne by  odzież była wygodna i  nie krępowała naszych ruchów.

TOP
ZAMÓW WYCIECZKĘ / PRZEWODNIKA
close slider

    Termin przyjazdu:

    Termin wyjazdu:

    Zakres usług: