Aktywna turystyka: nordic walking

„Wymyślone w Finlandii przez specjalistów ze świata sportu i medycyny w 1997 roku, Nordic Walking to połączenie regularnego, prawidłowego marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą wysokiej jakości kijków, specjalnie zaprojektowanych do tej aktywności ruchowej, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia podczas energicznego spaceru! …".

Nordic Walking łączy w sobie cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich bez względu na wiek, masę ciała i wyjściowy poziom sprawności fizycznej, budując sprawność sercowo-naczyniową, angażując i wzmacniając niemal wszystkie mięśnie, pożerając efektywnie kalorie, odciążając stawy i rozluźniając napięcia mięśniowe, jest zarazem niezwykle prosty w opanowaniu, stwarza okazje do niesamowitych doznań w trakcie treningu jak i po jego zakończeniu, powodując stan euforii i rozluźnienia, stopniowo uzależniając od siebie, i co najważniejsze, jest uprawiany na świeżym powietrzu w kontakcie z naturą! Treningi w grupie dodają motywacji i umożliwiają nawiązywanie kontaktów towarzyskich podczas naprawdę dobrej zabawy. To wszystko można osiągnąć w dowolnym klimacie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i co ważne - przez cały rok.

O tym, że Świętokrzyskie należy do jednych z najciekawszych i najbardziej malowniczych regionów w kraju, nikogo nie trzeba przekonywać. Jego atrakcje i krajobrazy można podziwiać wędrując szlakami pieszymi, podróżując samochodem lub rowerem. Alternatywą dla nich jest modny ostatnio nordic walking.

TOP
ZAMÓW WYCIECZKĘ / PRZEWODNIKA
close slider

    Termin przyjazdu:

    Termin wyjazdu:

    Zakres usług: